Jak zprovoznit TVout u iPhone 3G s fw 3.0.0

25.08.2009 - několik dní a nocí jsem bezúspěšně věnoval rozchození video výstupu na televizi u iPhone 3G po jeho upgrade na verzi firmware 3.0.0. Nejprve jsem si myslel, že se jedná o problém s neoriginálním kabelem, ale při čtení různých fór jsem zjistil, že stejným problémem, tedy nefunkčností video výstupu, trpí i majitelé originálních kabelů. Zkoušel jsem různé možné varianty a nakonec se mi podařilo TV výstup zprovoznit. Bohužel někdy mi video jede pouze 30 sekund a potom vyskočí do přehrávače, ale u obrázků se mi toto nikdy nestalo. Jsem rád, alespoň za takovouto funkčnost, než za žádnou. Tohoto se mi podařilo docílit změnou jednoho souboru v systému a následném nastavení práv.

Pro úspěšnou úpravu budete potřebovat:
1. WinSCP nebo jiný program, kterým přistoupíte do souborového systému iPhone
2. Upravený soubor iapd pro model 3G v3.0.0 - stáhnete zde

Krok číslo 1 - propojení iPhone s PC:

V prvním řadě je nutno zapnout SSH (pokud ho již nemáte v přístoji aktivováno) a následně propojit s počítačem tak, abyste se z programu WinSCP nebo jiného dostali do souborového systému iPhone.


Krok číslo 2 - nalezení cílové složky:

V souborovém systému se dostaňte do složky: "/System/Library/PrivateFrameworks/IAP.framework/Support", kde uvidíte soubor iapd. Tento si buď přejmenujte nebo zazálohujte do počítače.


Krok číslo 3 - náhrada souboru IAPD:

Rozbalte soubor RAR, který jste stáhli na začátku tohoto návodu a nahrejte je do složky, kde byl umístěn původní soubor IAPD.


Krok číslo 4 - nastavení práv:

Nyní je třeba souboru IAPD nastavit práva na 0755. V programu WinSCP dané provedete tak, že najedete na soubor a stisknete klávesu F9. Do pole potom zadáte hodnotu 0755 a potvrdíte.

Nakonec odpojíte iPhone, klasickým způsobem jej vypnete. Po zapnutí doporučuji ze Cydia nainstalovat program ScreenSplitr a můžete využívat TV out tak, jak jste byli zvyklí dříve.


Líbí se vám nebo pomohl vám text výše? Můžete mě pozvat na kávu. Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru VytisknoutDoporučuji: MePaBlu Copyright S474N ©2004-2024