Jak úspěšně nastavit Apple Pay v ČR a platit tak přes iPhone nebo Apple Watch

23.07.2017 - již bezmála dva roky sleduji věci okolo Apple Pay a doslova se modlím, aby jej už konečně začala nějaká z českých bank podporovat. Bohužel se stále nemohu dočkat, ale průběžně se objevily návody, které popisovaly způsob, jak toto obejít přes zahraniční banku, která již toto podporuje. Bohužel vždycky, než jsem je stačil vyzkoušet, tak se něco změnilo a už nebylo možné návod úspěšně dokončit. Poslední dva dny jsem strávil opravdu usilovným zkoušením a díky uživateli bubocz jsem konečně našel funkční způsob, jak Apple Pay rozchodit nejenom na iPhone, ale hlavně i na Apple Watch.

Cesta je mírně (vlastně hodně) trnitá, ale výsledek funkčnosti Apple Pay opravdu stojí za to. Potom stačí dvojklik na tlačítko Home u iPhone nebo dvojklik na spodní tlačítko na hodinkách a lze okamžitě platit. Co více si přát :)

Seznam všech kroků v kostce:


Krok 1: Nastavení regionu iPhone/Apple Watch na Francii

Postup pro iPhone

Bod 3 postupu Bod 3 postupu Bod 5 postupu Bod 6 postupu Bod 7 postupu


Postup pro Apple Watch

Bod 2 postupu Bod 3 postupu Bod 6 postupu

Krok 2 - Odhlášení ze stávajícího Apple ID

Bod 2 postupu Bod 4 postupu

Krok 3 - Vytvoření francouzského Apple ID

Dalším krokem je vytvoření francouzského Apple ID. Účet vytvořte tak, že naleznete nějakou aplikaci zdarma (třeba Shazam nebo cokoliv jiného, co je zdarma) a tu dejte nainstalovat a při tomto dejte Vytvořit Apple ID. Následně zadáte francouzskou adresu (libovolnou si najděte na Google Maps). Při tomto způsobu totiž nemusíte zadávat platební kartu ani PayPal, ale rovnou se dá v platebních metodách vybrat Aucun (což odpovídá anglickému None).

Bod 1 postupu Bod 2 postupu Bod 3 postupu Bod 4 postupu Bod 5 postupu Bod 6 postupu Bod 7 postupu Bod 8 postupu Bod 9 postupu

Krok 4 - Přihlášení se novým Apple ID a stažení/instalace aplikace Boon

Přihlašte se s novým francouzským AppleID a poté spusťte App Store, kde dejte vyhledat aplikaci Boon. Tu následně obvyklým způsobem nainstalujte.

Bod 1 postupu Bod 2 postupu

Krok 5 - Registrace do aplikace Boon

Spusťte aplikaci Boon a přes Sign Up projděte základním průvodcem, kde vložte své údaje (vše pravdivé, následně se bude ověřovat skenem pasu/občanky!).

Bod 2 postupu Bod 3 postupu Bod 4 postupu Bod 4 postupu Bod 2 postupu Bod 3 postupu Bod 4 postupu Bod 4 postupu Bod 4 postupu

Krok 6 - Upgrade účtu Boon na BASIC a následně na PLUS

Aby se dal Boon plnohodnotně používat, je potřeba upgradovat účet nejprve z boon.START na variantu boon.BASIC a následně na boon.PLUS. Oba dva upgrady jsou zadarmo, tedy nic neplatíte. Na boon.BASIC je nutné vyplnit veškeré údaje - jméno, datum narození, adresa. Na úroveň boon.PLUS je třeba vyfotit přímo v aplikaci ideálně cestovní pas a následně i další doklad - třeba občanku (aplikace intuitivně navádí). Následně bude několik hodin trvat schválení ze strany Boon.

Bod 1 postupu Bod 2 postupu Bod 3 postupu

Krok 7 - Přidání karty Boon do Wallet iPhone i Apple Watch

Na levelu boon.BASIC již dostanete přidělenou platební kartu, kterou již můžete přidat jak do svého iPhone, tak i Apple Watch. Pro přidání platební karty je nutné mít stále nastavený region na Francii, jinak se nepovede přidat!

Bod 2 postupu Bod 3 postupu Bod 4 postupu Bod 4 postupu Bod 2 postupu

Krok 8 - Změna regionu i Apple ID pro Store zpět na původní

Tak jak jste v Krok 1 měnili region z České republiky na Francii, tak v tomto bodě to udělejte zase zpátky na ČR.


Krok 9 - Instalace aplikace Revolut

V App Store najdeme aplikaci Revolut (klik zde) a nainstalujeme ji. Tuto aplikaci je třeba použít k dobíjení Boon účtu (bohužel ostatní varianty už obvykle nejsou funkční, protože je provozovatel blokuje).


Krok 10 - Verifikace účtu Revolut a prvotní nabití

Stejně jako Boon, tak i Revolut je třeba ověřit (opětovně doklady totožnosti - pas + aplikace chce vyfotit okamžitě i uživatele). Následně dobijeme účet Revolutu stávající bankovní kartou. Dobíjet budeme EUR (tedy pokud máte EUR účet a kartu k němu, v opačném případě provede Vaše banka prostě konverzi CZK > EUR). Na záložce Accounts stiskneme tlačítko Top up, pokračujeme volbou Card a vložíme svou kartu a dobijeme částku, kterou v dalším bodě poukážeme zdarma na Boon.


Krok 11 - Převod prostředků z Revolut na Boon

V aplikaci Boon klikněte na hlavní stránce na " + " uprostřed dole a zvolte Manual top-up, dále pokračujte kliknutím na Bank transfer. Tímto postupem se zobrazí IBAN a BIC účtu na Boon, na který následně z Revolutu poukážete (zadarmo) libovolnou částku. V aplikaci Revolut toto provedete stisknutím středového červeného tlačítka s šipkami a zvolíte možnost To bank account. Poté si musíte přes + Add a new beneficiary přidat svůj účet u Boon - v Transfer type zvolíte To myself, a pokračujete kliknutím na Next, v Country vyberete Česká republika a jako Currency vyberete Euro, opětovně pokračujete kliknutím na Next. Nakonec vyplníme IBAN a BIC, které nám ukázal Boon a kliknutím na Next přidáme účet do Revolutu. Zde bude uložen i pro budoucí použití, takže přístě pouze vyberete daný účet, vyplníte požadovanou částku v EUR a pokračujeme kliknutím na Continue. V následující stránkce vybereme možnost Regular transfer, což je zaslání zdarma a potvrdíme kliknutím na Send. Peníze se za 2-3 dny objeví na Boon účtu na hlavní stránce.


Krok 12 - Používání Apple Pay

Teď již stačí pouhý dvojklik na home button iPhone nebo spodní tlačítko na hodinkách a lze okamžitě platit. Co více si přát :)

Bod 3 postupu Bod 1 postupu Bod 2 postupu

Líbí se vám nebo pomohl vám text výše? Můžete mě pozvat na kávu. Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru VytisknoutDoporučuji: MePaBlu Copyright S474N ©2004-2024