mIRC aneb jak na pokec

01.02.2005 - již skoro měsíc se nás pár človíčků schází na mIRC za účelem nejenom pokecu, ale i třeba domlouvání her, případně domlouvaní při hrách (zatím ještě nemáme headsety). Máte-li zájem rozšířit naše řady a nevíte "jak na to", pokračujte v návodu a rádi Vás přivítáme.

Krok číslo 1 - mIRC klient:

V prvním řade je nutné vlastnit či stáhnout nějaký z IRC klientů. Dovolím si doporučit přímo český názvem mIRC (http://www.mirc.cz).


Krok číslo 2 - nastavení mIRC:

Po instalaci spustťe program mIRC, klikněte na Soubor -> Možnosti. V připojení vyberte IRC Servery: EFNet, v rolovátku podtím vyberte třeba EFnet: EU, UK, Demon. Samozřejme je nutné si také zadat nějaký nick. Následně potvrďte okno kliknutím na OK.


Krok číslo 3 - připojení na #Xbox.cz:

Nakonec klikneme na Soubor -> Připojit - provede se připojení a když se nebude dál nic dít (texty již nebudou scrollovat), napište dolů do řádky text /join #Xbox.cz- a jste u nás.


Nově také můžete využít WWW rozhraní pro přístup přímo bez jakéhokoliv nastavovaní. Stačí mít naistalovanou Javu - http://irc.s474n.com.


Líbí se vám nebo pomohl vám text výše? Můžete mě pozvat na kávu. Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru VytisknoutDoporučuji: MePaBlu Copyright S474N ©2004-2023