Postřehy z praxe - kvalitní, ale levné kabely Ugreen a další příslušenství

Řešíte doma propojení televize s počítačem, set-top-boxem, satelitním přijímačem nebo třeba s AppleTV? Asi jste už možná zjistili, že i v HDMI kabelech může být poměrně rozdíl a je docela věda něco rozchodit tak, aby výsledkem bylo nejenom fungující rozlišení 4K, ale taky funkční HDR ve 4K. Například kabel pro AppleTV podporující výše psané od výrobce Belkin stojí bratu 900 Kč. Přijde vám nesmyslné utrácet bezmála tisíc korun za "obyčejný kabel"? No, mě to přišlo taky a proto jsem již dříve hledal řešení.

A to existuje - společnost Ugreen, která se specializuje na (nejenom) kabeláž všeho druhu. HDMI kabely, USB huby, USB kabely (samozřejmě i USB-C) a také Lightning kabely. Posledně jmenované jsou jednoznačným důkazem kvality, respektive toho, že to výrobce myslí opravdu vážne. Ugreen si totiž platí MFi (certifikace Apple vycházejíci z původního "Made for iPod"). Toto znamená, že takový kabel splňuje certifikaci Apple a nestane se, že s novější verzí firmware se majitel zařízení nedočká například hlášení "Tento kabel nebo příslušenství není certifikován a nemusí fungovat spolehlivě s tímto iPhone". Podobnou hláškou se totiž vyznačuje čínská produkce v ceně $0.99 za kabel. Ale to jsem už dost odbočil a rozepíšu se více v příslušné sekci.

Průběžně si dle svých potřeb nakupuji další a další příslušenství od Ugreen, nové věci uveřejňuji postupně na fóru.

Kompletní Ugreen store na Ali je zde.


HDMI kabely

Osobně jsem si zamiloval všechny Luxury/braided verze jejich kabelů, což znamená, že celý kabel je v opravdu kvalitním opletu. V případně HDMI nabízí navíc dva druhy:

Je tedy vhodné vždy popřemýšlet, která verze pro daný požadavek bude ta nejlepší. Osobně používám obě varianty.


USB, USB-C, Lightning kabely

Jak jsem zmínil výše, vzhledem k certifikaci není co řesit. Osobně si vždy připlácím za braided verze. Ten oplet opravdu za to stojí. Sám už doma mám i několik USB-C kabelů a i redukcí z microUSB, vše od Ugreen a vše spolehlivě pracuje.


Nabíječky

Pokud Ugreen napíše, že zdroj má 3A, tak si můžeme být jisti, že má v reálu přes 4A. To není nic vyčteného na netu, ale moje osobní zkušenost, kdy jsem jednu z nabíječek napojil na zátěž a měřák. Při dosažení 3A vše v pořádku, stále dával pěkných 5V, tak jsem postupně zvyšoval až k 4.1A a stále to zvládala. Tedy z psaných 15W byla schopna dávat přes 20W. To je pro mne jednoznačným důkazem kvality, protože tímto testem si prošly i nabíječky jiných výrobců a tam už výsledky tak skvělé nebyly, spíše naopak psané 3A a při 1.8A to šlo do kytek.


USB huby a další příslušenství

Jako majitel iPadu Pro jsem si říkal, že by v některých situacích nemuselo být marné mít možnost připojení na nějaké větší zobrazovadlo (TV). A USB-C hub přesně řeší tento problém, navíc bonusově mají i verzi s čtečkou paměťových karet, takže si může člověk v terénu případně "sosnout" fotky z jiného foťáku. Navíc čtečka má líbivé kovové tělo a celkově působí opravdu velmi kvalitním dojmem.


Líbí se vám nebo pomohl vám text výše? Můžete mě pozvat na kávu. Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru VytisknoutDoporučuji: MePaBlu Copyright S474N ©2004-2022