Rychlokurz pro začínající managery

Lekce číslo 1

Vrána si sedí na stromě a celé dny nic nedělá. Králíček uvidí vránu a ptá se jí: “Můžu taky sedět jako ty a celé dny nic nedělat?” Vrána odpověděla: “Samozřejmě, proč ne.” A tak se králíček posadil na zem pod vránu a odpočíval. Z ničeho nic se objevila liška, skočila na králíčka a sežrala ho.

Manažerská lekce: Abys mohl jenom sedět a nic nedělat, musíš sedět hodně, hodně vysoko.

Lekce číslo 2

Krocan si povídal s býkem. “Strašně rád bych se dostal až na vršek tohoto stromu,” vzdychl krocan, “ale nemám na to dost sil.” “Podívej, já mám tasemnici,” odpověděl býk. “Je plná živin, zkus ji vytáhnout a sezobnout.” Krocan tedy strčil hlavu býkovi co nejhlouběji do zadku, vytáhl tasemnici a celou ji sezobl. Zjistil, že mu opravdu dodala dostatek energie, a tak vyletěl na vršek stromu. Brzy byl ovšem spatřen farmářem a ten ho sestřelil dolů.

Manažerská lekce: To, že lezeš velkému zvířeti do prdele, tě sice může dostat až na samý vršek, ale nepomůže ti se tam udržet.

Lekce číslo 3

Malý ptáček letěl na zimu na jih. Byla taková zima, že ptáček zmrzl a spadl doprostřed pole. Jak tam ležel, šla kolem kráva a vykadila se přímo na ptáčka. Když zmrzlý ptáček ležel v tom hovně, začal si uvědomovat, že to vlastně hřeje. Hovno ho začalo ohřívat! Tak si tam ležel hezky v teple a samou radosti si začal prozpěvovat. Kolemjdoucí kočka uslyšela ptačí zpěv a začala zjišťovat, odkud jde. Šla po zvuku, objevila ptáčka v hovně, vyhrabala ho a sežrala.

Manažerská lekce:
1. Ne každý, kdo se na tebe vysere, je tvůj nepřítel.
2. Ne každý, kdo tě vytáhne ze sraček, je tvůj přítel.
3. A když už se dostaneš do pěkných sraček, aspoň drž hubu.

Lekce číslo 4

Leze šnek lesem a přileze ke stromu. Začne na ten strom lézt. Deset roku leze nahoru a v polovině jedenáctého roku těsně pod vrcholkem se něco stane a šnek spadne dolu.

Manažerská lekce: Práce kvapná, málo platná.

Lekce číslo 5

Plaval si tak pětikilový kapr po rybníčku a potkal malého půlkilového kapříka, který ho uctivě pozdravil. Velký kapr ani neodpověděl, jen se mu namyšleně vysral na hlavu. Nevšiml si ale, že za malým kaprem náhodou plaval třímetrový sumec, kterého proud taky potřísnil jeho hovny. Velkého sumce to strašně naštvalo a velkého kapra sežral.

Manažerská lekce: I když jsi velká ryba, nesmíš těm malým srát na hlavu. Nikdy nevíš, jestli za nimi nestojí vetší ryba než jsi ty.

Lekce číslo 6

Vůdce vlčí smečky se pohádal s mladým vlkem a bili se na život a na smrt. Mladý vlk vůdce smečky přemohl a zabil. Aby smečce dokázal svoji sílu, tak ho navíc sežral. Starý vlk měl ale hodně dlouhé drápy a když šel mladý vlk srát, tak ho to strašně škrábalo a bolelo.

Manažerská lekce Než si něco začneš se svým představeným, nejdříve se podívej jak má dlouhé prsty. Čím delší prsty má, tím budeš mít větší problémy, až ho začneš srát.

Převzato: volně z internetu.


Líbí se vám nebo pomohl vám text výše? Můžete mě pozvat na kávu. Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru VytisknoutDoporučuji: MePaBlu Copyright S474N ©2004-2024