Jak na IGR - In Game Reset

06.02.2005 - upravený BIOS umí tzv. IGR (In Game Reset), což znamená, že přímo ze hry se dá vrátit do dashboardu, aniž byste museli jít k Xboxu, vypnout a zapnout jej. Jsou dve možnosti, jak IGR docílit. Buď flashnutím biosu - což je trvalá změna a navíc může dojít k poškození chipu, případně Xbox nemusí jít vůbec flashnout (což byl i můj případ). Řešením je tedy použití tzv. loaderu. Loader je program, který se automaticky spustí při startu Xboxu, načte do paměti svůj bios a poté spustí Váš dashboard. Máte-li zájem tedy vyřešit IGR u svého Xboxu nenásilnou metodou, pokračujte dále ve čtení.

Krok číslo 1 - software:

V prvním kroku je nutné stáhnout požadované soubory, což je EVTool (program na úpravu biosů) a také potřebné soubory pro bootování - loader a bios.


Krok číslo 2 - úprava biosu:

V první řade je nutné zjistit název souboru dashboardu, který se bootuje jako první. Zaznamenejte si přesný název a poté soubor přejmenujte třeba na dash2.xbe. Následně spusťte EVtool, načtete bios Metoo-M8plus_16-06.bin(bod 1). Poté změnte název v kolonce 1st (bod 2) na název dash2.xbe. Můžete změnit i další řádky, ale není to nutné (bod 3). Nakonec uložte soubor pres Save as (bod 4).

EVTool

Krok číslo 3 - nahrání do Xboxu:

Konečnou fází je nahrání souborů boot.cfg, default.xbe (respektive název, který jste si v kroku číslo 2 poznamenali) a Metoo-M8plus_16-06.bin přes FTP přímo do Xboxu na disk C:. Následne vypněte Xbox a opětovně ho zapněte. Nyní by měl nabootovat upravený bios (poznáte dle nápisu Linux pod logem Xbox) a poté Váš standardní dashboard. Nyní zkuste spustit hru z disku. Jakmile budete ve hře, stiskněte zaráz kombinaci kláves Start + Back + pravý trigger + levý trigger (na ukazovácích obou rukou). Při správném stisknutí se dostanete zpátky do dashboardu.

Klávesy na ovladači


Poznámka: tento návod je pro desky verze 1.6. Pokud něčemu nerozumíte, tak se běžte raději dloubat v nose a neserte se do toho ;o)).


Líbí se vám nebo pomohl vám text výše? Můžete mě pozvat na kávu. Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru VytisknoutDoporučuji: MePaBlu Copyright S474N ©2004-2023